6 wysp, które odkrył Krzysztof Kolumb

Trudno znaleźć osobę, której nie jest znana postać Krzysztofa Kolumba. Krótko mówiąc, był nawigatorem, który odkrył Amerykę pod koniec XV wieku. Pod rozkazami Korony Kastylii Kolumb szukał szybszej drogi do Azji, gdy natrafił na kontynent amerykański. Oto wyspy odkryte przez Krzysztofa Kolumba.

1. San Salvador, pierwsza wyspa Krzysztofa Kolumba

Pierwszą wyspą odkrytą przez Krzysztofa Kolumba podczas jego pierwszego rejsu był San Salvador, który tubylcy nazwali Guanahani. Początkowo nawigator nie wiedział, gdzie się znajduje, sądząc, że dotarł do Indii.

Obecnie San Salvador jest jednym z najpopularniejszych miejsc na Bahamach. Więcej o Bahamach tutaj. Jego sukces turystyczny nie ma nic wspólnego z historią, ale raczej z ważnym podwodnym dziedzictwem przyrodniczym. Podróżnicy przyjeżdżają głównie po to, by snorkelować na jej rafach.

2. Hispaniola

Podczas pierwszego rejsu Krzysztof Kolumb odkrył również Hispaniolę. Była to pierwsza wyspa w obu Amerykach z osadnictwem europejskim.  Dziś na Hispanioli znajdują się państwa Dominikana i Haiti. Turystyka ma znacznie większe znaczenie w tym pierwszym kraju, gdyż znajduje się tam Punta Cana i inne miejsca wybierane jako wymarzone przez podróżników z całego świata.

3. Kuba

Trzecią i ostatnią wyspą, którą Krzysztof Kolumb odkrył podczas swojego pierwszego rejsu, była Kuba. Nawigator był również kartografem i podczas rejsu wokół Kuby narysował mapę ziemi, na której właśnie postawił po raz pierwszy stopę. Mapy te były następnie wysyłane do królów.

4. Druga podróż Krzysztofa Kolumba: Wyspa Gwadelupa

Zaledwie rok po swoim pierwszym rejsie Krzysztof Kolumb po raz drugi powrócił na kontynent amerykański. Podczas tej wyprawy jego pierwszym odkryciem była wyspa Gwadelupa, nazywana przez jej mieszkańców Karukera, co oznacza „wyspę pięknych wód”. Dziś należy do Francji i jest domem dla wciąż aktywnego wulkanu La Soufrière. Można odwiedzić stolicę, Pointe-à-Pitre, gdzie turyści nie mogą nie podziwiać żelaznej katedry. Okolica jest dobrym miejscem na spróbowanie lokalnej kuchni.

5. Puerto Rico

Podczas drugiego rejsu odkrył również Puerto Rico. W tej wyprawie cel Krzysztofa Kolumba i jego załogi był dwojaki. Oprócz eksploracji i kolonizacji terenu, nawigator miał za zadanie szerzyć wiarę katolicką w miejscach, które odkrył podczas poprzedniego rejsu.

6. Jamajka

Jamajka to kolejna z wysp, którą Krzysztof Kolumb odkrył podczas swojego drugiego rejsu. Później, podczas swojej czwartej i ostatniej wyprawy do Ameryki, pozostał na tej wyspie przez dłuższy czas po przypadkowym dotarciu tam w czasie burzy.