Dlaczego kobiety chodzą do kosmetyczek?

Nie będzie chyba tajemnicą proste stwierdzenie, że w kwestii dbałości o swój wygląd, kobiety wyprzedzają mężczyzn o lata świetlne. Oczywiście ostatnio coraz częściej panowie stosują różnego rodzaju kosmetyki i dobierają je z o wiele większą świadomością, ale w jednej kwestii przegrywają z paniami w przedbiegach. Chodzi oczywiście o wizyty w gabinetach kosmetycznych i poddawanie się zaawansowanym, skomplikowanym zabiegom. Trudno jednak, aby było inaczej, skoro nadal panuje głupie przekonanie, że mężczyzna chodzący do kosmetyczki jest niemęski i zniewieściały.

Większa wygoda

Powód numer jeden, dla którego panie wolą, aby zajęła się nimi kosmetyczka z Poznania (swiaturody.com), jest niezwykle prozaiczny: oszczędność czasu. Doświadczona kosmetyczka upora się nawet z najbardziej skomplikowanym zabiegiem o wiele szybciej, niż sama kobieta. W dodatku dysponuje odpowiednimi sprzętami i narzędziami niezbędnymi do prawidłowego i bezpiecznego wykonania zabiegu. W grę wchodzi również cała masa innych przyczyn, jak chęć uzyskania profesjonalnego efektu, możliwość skonsultowania zabiegów z doświadczoną pracownicą salonu, wykorzystanie najlepszej jakości materiałów i kosmetyków (których nie kupimy w zwykłym sklepie). Nie mówiąc już o całym zapleczu technicznym, ponieważ większości zabiegów i usług nie da się wykonać poza salonem i bez dostępnych w nich zaawansowanych technologiczne sprzętów (np. do depilacji, woskowania, mikrodermabrazji etc).

Zaimponować… koleżance?

Co ciekawe większość kobiet zapytana o to, dlaczego odwiedza salon kosmetyczny, obok całkiem naturalnej odpowiedzi, że aby wyglądać ładniej dla męża, chłopaka lub narzeczonego, wymieni jeszcze jeden powód. Otóż Polki często chodzą do kosmetyczki, aby… zaimponować swoim koleżankom z pracy, z uczelni czy nawet sąsiadkom. Chęć rywalizacji związanej z wyglądem sprawia, że wizyty w salonach kosmetycznych przestają mieć już tylko znaczenie estetyczne. Kobiety pragną wyglądać nie tyle ładnie dla siebie lub dla kogoś, co ładniej od swoich znajomych. Spory odsetek kobiet przyznaje również, że korzysta z kosmetyków i zabiegów kosmetycznych dla własnej satysfakcji i pewności siebie. Dobrze dobrany i nałożony makijaż, zadbana cera i właściwa fryzura sprawiają, że kobiety – głównie na kierowniczych stanowiskach – czują się lepiej i pewniej, a przez to są bardziej efektywne zawodowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>